facebook
MKS Spartakus Niepołomice

Aktualności

Ze Szczucina z tarcza

2017-10-12
Sezon 2017/18  Sekcja badmintona 

Zawodnicy badmintona MKS Spartakus Niepołomice wzięli udział w turnieju ogólnopolskim w Szczucinie.  Zawodnicy wystartowali w czterech kategoriach: dzieci, żaków, młodzika młodszego i młodzika.

Badmintoniści i tym razem nie zawiedli w szczególności w kategorii młodzika, gdzie udało nam się zdobyć aż 4 medale. W grze pojedynczej na trzecim stopniu podium stanęli Kinga Kura oraz Paweł Mucha. Także w grze podwójnej dziewczęta Kinga Kura i Weronika Kapała zdobyły trzecie miejsce. Najwyżej na drugiej…

 

Gimnazjalistki na podium

2017-10-12
NUS 2017/18  Sezon 2017/18 

To nie do końca prawda ponieważ po reformie edukacji dziewczęta, które odniosły sukces w Wieliczce to uczennice Szkoły Podstawowej w Niepołomicach, a drużynę oprócz uczennic gimnazjum wchodzącego w skład tej szkoły, tworzyły też dziewczęta z siódmej klasy szkoły podstawowej.

Sukcesem tym jest drugie miejsca w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się  w Wieliczce . Reprezentacja dziewcząt zajmując drugie miejsce uzyskała tym samym awans do finałów…

 

Niepołomice najszybsze

2017-10-06
NUS 2017/18  Sezon 2017/18 

Zawody powiatowe w biegach przełajowych szkół podstawowych w ramach igrzysk dzieci (urodzone 2005 i młodsze) odbyły się w Wieliczce. Były to pierwsze zawody z tego cyklu.
Z dużą radością informujemy, że reprezentacja  SP Niepołomice dziewcząt zdobyła 1 miejsce, a drużyna SP Niepołomice chłopców 2 miejsce.

Obie uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. 

W zawodach uczestniczyła także SP Niepołomice Jazy.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom i trenerom.

Skład sztafety dziewcząt: Nikola Nagięć, Maja Grabowska, Maria Dudziak,…

 

Po raz 25

2017-09-23
NUS 2017/18  Sezon 2017/18 

Przed nami 25 edycja rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta i Gminy Niepołomice.

Jak co roku tuż po rozpoczęciu roku szkolnego odbyło się spotkanie nauczycieli wychowania fizycznego z terenu Gminy Niepołomice, na którym ustalono terminarz i regulamin kolejnej edycji rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” organizowanej przez MKS Spartakus Niepołomice. 

W kilkunastu zawodach w różnych dyscyplinach sportu uczestniczy rocznie ok. 1500 uczniów i uczennic szkół podstawowych. Dla wielu…

 

Udane starty uczniów szkół podstawowych

2017-07-11
NUS 2016/2017  Sezon 2016/2017 

MKS Spartakus Niepołomice jako organizator współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta i Gminy Niepołomice podsumował sezon sportowy 2016/2017.

Na spotkaniu gratulowano zawodnikom i zawodniczkom, którzy odnieśli największe sukcesy w bieżącym roku sportowym.

Otrzymali oni pamiątkowe wyróżnienia z rąk prezesa MKS Spartakus Marka Burdy oraz sekretarza Roberta Frasia. Wszystkie szkoły uczestniczące tegorocznej rywalizacji otrzymały pamiątkowe statuetki oraz sprzęt sportowy.

Bardzo dobre wyniki młodzież z…

 

SP 3 Mistrzem Gminy

2017-05-13
NUS 2016/2017  Sezon 2016/2017 

Zawody w piłce nożnej szkół podstawowych Gminy Niepołomice odbyły na Orliku w Niepołomicach.  Zawody organizowane przez MKS Spartakus Niepołomice miały miejsce w ramach rywalizacji szkół podstawowych o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Miasta i Gminy Niepołomice.

W zawodach piłki nożnej wystartowało 9 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Po meczach grupowych do finału awansowali zwycięzcy grup: SP Niepołomice, SP 3 Niepołomice oraz SP Suchoraba.

W finałowych meczach niepołomickie drużyny…

 

Medale Mistrzostw Małopolski w badmintonie rozdane

2017-03-31
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona 

W miniony weekend w Niepołomicach zostały rozegrane Mistrzostwa Małopolski  w badmintonie.  W turnieju uczestniczyło blisko 140 zawodników z  dziewięciu klubów województwa : UKS KSBad Kraków, AZS AGH Kraków, MKS KSOS Kraków, UMKS Junis Szczucin, UKS Orliki Ropica Polska, Cross Tomice, UKS Lider Siercza,  UKS Gryf Pleśna oraz  MKS Spartakus Niepołomice.  Barwy Spartakusa reprezentowało aż 36 badmintonistów:  Dzieci: Anna Bobowski, Zofia Czapczyńska, Hanna Małecka, Zofia Krechowiecka, Adam Burda, Jakub Ferens, Hubert Janczyk, Szymon Burzyński,…

 

Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych w Żyrakowie

2017-03-23
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona 

Tym razem badmintoniści z Niepołomickiego klubu  wystartowali w ogólnopolskim turnieju zorganizowanym na Podkarpaciu.  MKS Spartakus Niepołomice pod wodzą trenera Roberta Frasia wystąpił w składzie: dziewczęta:  Kinga Kura, Weronika Kapała, Wiktoria Frąś, Aleksandra Gwóźdź, Aleksandra Pasieka; chłopcy: Paweł Mucha, Maciej Gałan, Maciej Nawrocki, Krzysztof Omilianowski. 

Najlepiej zaprezentował się Paweł Mucha, który wraz z Arkadiuszem Dydyńskim zdobył złoty medal w grze podwójnej. W grze pojedynczej Paweł,  po wyjściu z grupy odpadł w ćwierćfinale…

 

Wojewódzki Turniej Badmintona w Pleśnej

2017-03-09
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona 

Zawodnicy Spartakusa przywieźli ze sobą aż sześć medali. Udało nam się zdobyć 3 srebrne i 3 brązowe krążki, do pełni szczęścia zabrakło medalu z najcenniejszego kruszcu. W żakach Maciek Gałan 2 miejsce, Maciek Nawrocki 3 miejsce. W młodziku młodszym Kinga Kura 3 miejsce oraz Paweł Mucha miejsce 2. Niepołomicki klub reprezentowało aż 26 badmintonistów. Nasi zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci: Ania Bobowski, Zosia Czapczyńska, Adaś Burda, Kuba Ferens, Hubert Janczyk, Szymek…