facebook
MKS Spartakus Niepołomice

Aktualności

Najlepsi w powiecie

2013-02-04
Sezon 2012/13 

Gminne zawody w mini koszykówce dziewcząt odbyły się w Podłężu. W zawodach wzięły udział 4 drużyny :  SP.Niepołomice, SP Wola Zabierzowska, SP Zakrzów, SP Podłęże. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Najlepiej zaprezentowała się drużyna z SP Niepołomice, która wygrała wszystkie swoje mecze i wygrała całe zawody. Pozostałe drużyny wygrały po 1 meczu i o dalszej kolejności decydowała różnica koszy. Najlepszy…

 

Robert Fraś laureatem perły powiatu wielickiego

2012-12-21
Sezon 2012/13 

Trener MKS Spartakus Niepołomice Robert Fraś został tegorocznym laureatem nagrody „Perła Powiatu Wielickiego”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.

Perłą uhonorowywani są przedsiębiorcy, twórcy kultury, sportowcy trenerzy oraz społecznicy za to co robią. W tym roku statuetkami Perła Powiatu Wielickiego wyróżniono sześć osób.

Robert Fraś, otrzymał  nagrodę perły w…

 

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego - wyniki

2012-12-07
Sekcja tenisa stołowego  Sezon 2012/13 

 06.12.2012 został rozegrany Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Zabierzowie Bocheńskim. Do rozgrywek stanęło kilkanaście zawodniczek i zawodników. Pojedynki były zacięte, bo każdego kusiły nagrody ukryte w wielkim, mikołajkowym worku. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”.

 

 

 

 Po męczących pojedynkach końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: 

Młodzicy i kadeci: 

  1. Marta Zielińska
  2. Daniel Siwek
  3. Mateusz Per
  4.  

X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice

2012-12-05
Sezon 2012/13 

17.11.2012 w Niepołomicach został rozegrany X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

W kategorii szkół podstawowych wygrał zawodnik MKS Spartakus Niepołomice – Daniel Siwek. Daniel rozpoczął swoją przygodę z tenisem stołowym przed trzema laty, i z roku na rok prezentuje coraz lepszą formę. Także Mateusz Nosal, grający również w klubie MKS Spartakus, zajął wysokie V miejsce.…

 

Mini piłka siatkowa - Decydowały różnice setów

2012-12-05
Sezon 2012/13 

            Szkoła Podstawowa w Niepołomicach była gospodarzem zmagań w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, którego organizatorem jest MKS Spartakus. Mini siatkówka różni sią od pełnej gry w siatkówkę mniejszym boiskiem (wymiary 14x7) oraz ilością zawodników (grają 4 osoby).

            Przez dwa dni rywalizowały, najpierw dziewczęta, a potem chłopcy. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”, który jest najbardziej sprawiedliwy i pozwala wygrać naprawdę najlepszej drużynie.

             Wśród dzewcząt wyrównana rywalizacja sprawiła, że o zwycięstwie zadecydowała różnica setów. O jeden set lepsza różnicę od Zagórza miały dziewczęta z Woli Batorskiej i to one zostały mistrzyniami Gminy Niepołomice. Trzecie miejsce przypadło drużynie Podłęża.

 

            Dzień później chłopcy z Woli Batorskiej chcieli dorównać dziewczętom i .... udało im się to. Wygrali turniej bez straty seta.

 

PIŁKA NOŻNA także dla DZIEWCZĄT

2012-12-04
Sezon 2012/13 

Halowa piłka nożna jest jedną z konkurencji rozgrywanych w ramach rywalizacji szkół podstawowych o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Miasta i Gminy Niepołomice

W piłkę grają nie tylko chłopcy, ale z równym powodzeniem i zaciętością także dziewczęta.

W gminnych zawodach dziewcząt, które odbyły się w Staniątkach na starcie stanęło 6 drużyn. Po rywalizacji w grupach cztery najlepsze zespoły zagrały…

 

Indywidualne biegi przełajowe - Ponad 130 biegaczy

2012-12-04
Sezon 2012/13 

            Szkoły Podstawowe Gminy Niepołomice rozpoczęły rywalizację sportową o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”. Ponad 130 dziewcząt i chłopców wystartowało w indywidualnych biegach przełajowych, których areną, jak zwykle, była niepołomicka puszcza. Dystans wiodący ścieżkami Puszczy Niepołomickiej liczył dla chłopców 1000 m., a dla dziewcząt ok. 600 m.

 Dziewczęta i chłopcy biegali w swoich kategoriach  – oddzielnie klasy czwarte, piąte i szóste.…