facebook
MKS Spartakus Niepołomice

Setna rocznica na sportowo

2018-11-19
Sezon 2018/19  Sekcja biegowa 

Po raz szósty MKS Spartakus Niepołomice oraz Niepołomice Biegają zorganizowali w niepołomickiej Puszczy Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. To aktywna i radosna forma uczczenia rocznicy Odzyskania Niepodległości, która od lat przyciąga wiele osób chcących w ten sposób wspólnie świętować. I tym razem w słoneczne południe w Puszczy pojawiło się ok. 200 osób w biało-czerwonych strojach.

Impreza przyciąga wiele rodzin, gdyż najpierw są biegi dla dzieci na różnych dystansach, a później rodzice i dorośli mogą przebiec 5 kilometrową trasę biegową w Puszczy. Bieg ma charakter towarzyski, nie ma pomiaru czasu, nie liczy się wynik, ale dobra atmosfera i radość ze wspólnego przeżywania narodowego święta. 

W tym roku nie mogło zabraknąć śpiewania hymnu, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy w samo południe. Potem na ścieżki biegowe ruszały kolejne grupy biegaczy począwszy od najmłodszych. Na końcu ruszył bieg główny. Ponieważ nie było rywalizacji, każdy tak jak chciał i jak się czuł na siłach przebiegł ten dystans. Startujący na chwilę zatrzymali się pod pomnikiem na Kozich Górkach, gdzie złożono kwiaty i uczczono pamięć zamordowanych podczas wojny.

Po przekroczeniu linii mety wszystkich uhonorowano medalami, było także coś słodkiego.

Tradycją tego biegu jest wybór najciekawszych biało-czerwonych strojów w kategoriach rodzinnej i indywidualnej. W tym roku jury miało wyjątkowo dużo pracy. Nagrody za rodzinne biało-czerwone stroje powędrowały do rodzin Państwa Mróz oraz Konopka. Indywidualnie pani Barbara Woźniak, która co roku przygotowuje na tę okazję specjalny strój  okazała się bezkonkurencyjna.

Nagrodzono tez najlepszych zawodników i zawodniczki biegów dla dzieci:

Dziewczynki :

1-5 lat      1. Gosia Bilska 2. Paulina Wojtas 3. Zuzia Niepsuj

6-9 lat      1. Karolina Sochacka 2. Magdalena Stankowska 3. Lena Wolak

10-14 lat  1. Karolina Nitsch 2.Dominika Gruszka 3. Milena Woś 

Chłopcy :

1-5 lat      1. Michał Polak 2 . Cezary Skrzyński 3 Wiktor Woliński

6-9 lat       1. Mateusz Wojtas 2. Piotr Michoń 3. Kacper Klikuszewski

10-14 lat    1. Jan Górski 2. Bartek Głąb 3. Tomasz Tokarski

Wiele osób dodatkowo miało szczęście w  losowaniu nagród, które odbyło się po zakończeniu sportowych zmagań.

Bardzo ładne zdjęcia z biegu są dostępne na profilu wydarzenia https://www.facebook.com/events/168119067465367/.  Zachęcamy do obejrzenia.

Podziękowania kierujemy dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że kolejny bieg mógł sę udać. Dziękujemy: Powiatowi wielickiemu, Gminie Niepołomice, wolontariuszom z Niepołomickiej Szkoły Podstawowej z p. Małgorzatą Juszczyk, Nadleśnictwu Niepołomice oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i wsparcie imprezy.

Galeria zdjęć