facebook
MKS Spartakus Niepołomice

Mini piłka siatkowa - Niepołomice i Zagórze najlepsze

2015-11-30
NUS 2015/2016  Sezon 2015/16 

               W Szkole Podstawowej w Niepołomicach rozegrano zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły, którego organizatorem jest MKS Spartakus.

W grze, która różni się od pełnej gry w siatkówkę mniejszym boiskiem (wymiary 14x7) oraz ilością zawodników (grają 4 osoby) wystartowało 10 drużyn.

            Wśród dziewcząt po meczach grupowych w wielkim finale spotkały się drużyny Zagórza i Woli Batorskiej. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły dziewczęta z Zagórza, które zdobyły Mistrzostwo Gminy. W meczu o 3 miejsce drużyna z SP Niepołomice pokonała SP Zabierzów Bocheński zajmując 3 miejsce.

 

Chłopcy stoczyli rywalizację grając każdy z każdym. Niepokonaną drużyną okazali się w tej rywalizacji zawodnicy SP Niepołomice, którzy pewnie wygrali wszystkie mecze.
O kolejności pozostałych drużyn zdecydowała dodatkowa tabela, gdyż pozostali mieli po tyle samo zwycięstw. W jej wyniku drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z  Woli Batorskiej, a trzecie chłopcom z Zabierzowa Bocheńskiego.

 

W zawodach powiatowych w Wieliczce naszą Gminę reprezentowali zawodnicy SP NIepołomice, którzy zdobyli wysoką 2 lokatę, ulegając tylko drużynie z Węgrzc Wielkich. Dziewczęta z SP Zagórze, walcząc dzielnie ukończyły rywalizację tuż za podium zajmując 4 miejsce.

 

                                                                                                                                                             Marek Burda